MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Fönster 7383051
*
nr 738 3051
Fönster
Blyinfattat glas, signerad Bunge, -1960, 63x49,
Blyinfattat glas, signerad Bunge, -1960, 63x49
Estimate:
500
Sold:
SEK 650
Auction date:
Monday January 30 2012
at 17:38:57
- Bid history
Time
Bidder
Bid
24/1 13:24:47
1
100 kr
28/1 15:57:42
2
300 kr
28/1 16:49:13
1
250 kr
28/1 16:49:46
1
400 kr
29/1 22:29:25
3
400 kr
29/1 22:29:36
3
500 kr
30/1 08:11:57
2
600 kr
30/1 08:22:24
1
600 kr
30/1 08:22:42
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Rudolf Gowenius (1896-1960)
Gowenius föddes i Piteå 1896. Efter Tallbergs etsarskola på Konstakademien 1919-21 drog han till Europa för att arbeta med främst etsningar.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattat glas fönster
-
2015 OIL PAINTING
Karin Heggestad (1920-2023), Sweden. Fönster. Sign..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:54
*
Fönster
nr 738 3051
Fönster
Blyinfattat glas, signerad Bunge, -1960, 63x49,
Blyinfattat glas, signerad Bunge, -1960, 63x49
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 650 |
Auction date: |
Monday January 30 2012 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
24/1 13:24:47 | 1 | 100 kr |
28/1 15:57:42 | 2 | 300 kr |
28/1 16:49:13 | 1 | 250 kr |
28/1 16:49:46 | 1 | 400 kr |
29/1 22:29:25 | 3 | 400 kr |
29/1 22:29:36 | 3 | 500 kr |
30/1 08:11:57 | 2 | 600 kr |
30/1 08:22:24 | 1 | 600 kr |
30/1 08:22:42 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Rudolf Gowenius (1896-1960)
Gowenius föddes i Piteå 1896. Efter Tallbergs etsarskola på Konstakademien 1919-21 drog han till Europa för att arbeta med främst etsningar.
Gowenius föddes i Piteå 1896. Efter Tallbergs etsarskola på Konstakademien 1919-21 drog han till Europa för att arbeta med främst etsningar.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattat glas fönster
-
2015 OIL PAINTING
Karin Heggestad (1920-2023), Sweden. Fönster. Sign..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:54